Organizator

Wieloletnie doświadczenie we wspieraniu edukacji w Polsce

Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej to organizacja pożytku publicznego, której głównym celem jest odbudowa społeczeństwa opartego na wiedzy. Stowarzyszenie aktywnie angażuje się w inicjatywy mające na celu promowanie wiedzy ze sprawdzonych źródeł, motywowanie do samodoskonalenia oraz popularyzacji działalności stowarzyszeń naukowo-technicznych w Polsce. Stowarzyszenie swoją działalnością przyczynia się do zwiększania potencjału polskiej gospodarki.

SWTP realizuje zadania z zakresu popularyzacji działalności technicznej, stawia na budowanie silnej podstawy dla rozwoju gospodarczego kraju i pomaga młodym ludziom zdobywać doświadczenie oraz osiągać sukcesy w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Stojąc na straży wartości fundamentu, jakim jest wiedza techniczna, Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej podjęło się misji przeciwdziałania zagrożeniom wynikającym z minimalizmu. Daje szansę ambitnym do pokonywania nowych wyzwań, pokazania swojego zaangażowania i tym samym zdobycia pozycji na coraz bardziej wyspecjalizowanym rynku pracy. Zaangażowani uczestnicy wydarzeń organizowanych przez SWTP mają możliwość zdobycia nie tylko nagród rzeczowych czy finansowych, ale także otworzenia przed sobą drzwi do firm w Polsce i na całym świecie.

Realizowany w całej Polsce cykl edukacyjno-turniejowy Prize Charger oraz idącej z nim promocji nauki i techniki jako najlepszego fundamentu do budowania silnej Polski w każdym regionie jest możliwy między innymi dzięki zaangażowaniu wielu organizacji, których szczegółowa lista znajduje się w zakładce Partnerzy.

Odwiedź stronę organizatora: https://www.swtp.pl/
Pobierz STATUT Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej, Organizacji Pożytku Publicznego

KOMITET GŁÓWNY

Kamil Wójcik

Polski inżynier energetyki. Absolwent Politechniki Warszawskiej. Doświadczony menadżer i pedagog. Od 1999 roku związany z działalnością w obszarze IT. Autor i współtwórca elektronicznych systemów badania opinii publicznej, systemów podejmowania decyzji za pośrednictwem Internetu. Zaangażowany społecznie od 2006 roku. Pomysłodawca i założyciel Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej. Od 2016 roku Wiceprezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej odpowiedzialny za nowoczesne technologie.

Tomasz Krawczyk

Związany z działalnością społeczną od 1995 roku. Odpowiedzialny za obszar ekonomiczny w Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Członek założyciel Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej. Wiceprezes Stowarzyszenia Wspierania Techniki Polskiej sprawujący nadzór nad obszarem organizacyjnym.

Joanna Paliszkiewicz

Dyrektorka Instytutu Zarządzania SGGW. Zajmuje się tematyką zaufania, zarządzania wiedzą i mediów społecznościowych. W swoim dorobku posiada 18 książek oraz ponad 230 publikacji z tego zakresu. Od wielu lat pełni też funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oraz jest prezydentem amerykańskiego stowarzyszenia International Association for Computer Information Systems.

Piotr Zakrzewski

Doktor nauk społecznych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor publikacji z zakresu ochrony i zarządzania własnością intelektualną; prowadzi także szkolenia w tym zakresie. Wykładowca w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Agnieszka Nawirska-Olszańska

Dr hab. inż. Agnieszka Nawirska-Olszańska prof. uczelni, wiceprezes Zarządu Wrocławskiej Rady FSNT, od lat 1990 członek PZITS, przez wiele lat sekretarz a od dwóch kadencji wiceprezes zarządu oddziału dolnośląskiego PZITS. Zawodowo związana z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu z wydziałem Biotechnologii i Nauk o Żywności, gdzie poza działalnością dydaktyczną i naukową zajmuje się opieką na Studenckimi Kołami Naukowymi działającymi na wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności.

Mirosław Ochodek

Dr hab. inż., profesor Politechniki Poznańskiej, zastępca ds. dydaktyki w Instytucie Informatyki. Specjalista w zakresie inżynierii oprogramowania prowadzący badania głównie w zakresie zastosowania algorytmów uczenia maszynowego do wspierania procesu wytwarzania oprogramowania.

Dawid Myszka

Dr hab. inż., profesor Politechniki Warszawskiej, prodziekan na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej w latach 2012-2020. Autor ponad 130 publikacji naukowych. Wykonał ponad 30 ekspertyz i prac wdrożeniowych dla przemysłu. Członek World Foundry Organisation, Komisji Odlewnictwa PAN, Sekcji Procesów Technologicznych PAN oraz Przewodniczący Komisji Młodzieży w Naczelnej Organizacji Technicznej. Organizator krajowych i międzynarodowych konferencji m.in. International Conference Modern Steels and Iron Alloys oraz konkursów młodzieżowych takich jak m.in. Olimpiada Wiedzy Technicznej. Promotor oraz recenzent licznych prac dyplomowych, doktorskich i habilitacyjnych w zakresie inżynierii mechanicznej i inżynierii materiałowej. Jego badania naukowe skupiają się na zaawansowanych procesach odlewniczych, druku 3D oraz obróbce cieplnej materiałów metalowych. Redaktor naczelny czasopisma Polish Technical Review.

Wiktoria Porsewa

Studentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej. Pełni funkcję Prezesa stowarzyszenia European Students of Management and Industrial Engineering, gdzie angażuje się w rozwój studentów i organizację wydarzeń branżowych.


Chcesz być na bieżąco?

Podaj swój mail, a będziesz otrzymywać od nas informacje na temat aktualnych i przyszłych turniejów Prize Charger.